Plewy zagrażające kobietom

Żyjemy sobie w tym zaściankowym kraju, w miarę spokojnym, bez problemów “wyższych” zachodnich cywilizacji. Naszym przekleństwem jest niestety powszechny, przeciętny poziom życia na granicy egzystencji, gdyż chyba nikt nie wieży w zawyżoną średnią GUS-u. Z drugiej strony mamy jednak kilka skarbów narodowych, a jednym z nich są nasze atrakcyjne kobiety. Oczywiście, że jest tam kilka fanek borderline i inne nieciekawe osobowości, ale mając wybór i możliwość znalezienia sobie odpowiedniej dla siebie partnerki nie stanowi to większego problemu. Nie podoba się, żegnam i tyle. Trzeba jednak pamiętać, że po drugiej stronie, oprócz również normalnej i ogarniętej grupy, prawdziwych mężczyzn znajduje się kilka plew. Są nimi najprzeróżniejsi psychole, którzy zaburzają pewien naturalny ład oraz porządek, a którzy powinni być odpowiednio potraktowani. Jest ogromna różnica między podejściem do nieznajomej kobiety, bez oczekiwań w celu powiedzenia jej komplementu z świadomością, że nie musimy się jej podobać i zwykle w takiej sytuacji nam z uśmiechem podziękuje, a nachalnym narzucaniem się. Kiedy czytam w sieci o gościach, którzy traktują obcą kobietę jak zakładnika wlepiając w nią gały jak spodki, dotykając ją natarczywie, żądając jakiegokolwiek kontaktu i ignorując jej słowo “nie”, to zastanawiam się czy ci goście są normalni. Niestety również potrafią kobiety śledzić, wraz z namolnym czekaniem przed miejscem pracy lub sklepem do którego uciekła, czy nawet wyszukując ich profil w sieci i wysyłając wiele niechcianych wiadomości itd.Na takie nie odpowiednie zachowania powstał artykuł kodeksu karnego 190a przywracający równowagę w naturze:

  • § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
  • § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  • § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Stalking w najprzeróżniejszej formie wiąże się w praktyce z wielokrotnym nękaniem, mimo ciągłych odmów drugiej strony. Co ciekawe również dopuszczają się go kobiety i takie sprawy nie są aż tak rzadkie jak mogłoby się wydawać.

Temat zwrócił moją uwagę ze względu na kilka artykułów w sieci odnośnie marginalnej ilości osób, ale jednak natarczywych, których rysopisy powtarzają się dość często. Jak zatem wygląda taka patologia:

  • wielokrotne natarczywe, nękanie nieznanych osób, przybliżanie się zbyt blisko
  • naleganie na kontakt fizyczny, wbrew odmowom, często agresja
  • szarpanie, przytrzymywanie w miejscu siłą itp
  • śledzenie osoby, poszukiwanie dodatkowych o niej informacji poza granicami rozsądku (np w necie etc), chodzenie pod dom, prace czy jej szkołę
  • nie rozumienie słowa nie, informacji o braku zainteresowania czy innej określające granicę, bądź odmowę
  • wszelkie działania powodujące strach i przerażenie

Trzeba zrozumieć, że takie zachowania świadczą o pewnych problemach z psychiką i na szczęście wydają się marginalne, a sama policja jest bardziej świadoma problemu. Niestety jednak taka patologia sprawia, że kobiety mogą się bać normalnych facetów, którzy są zdrowi na umyśle i po gentlemeńsku chcą zawrzeć z nią kilka słów. Mam nadzieję, że jest to wymowne i jednoznaczne ponieważ coraz więcej jest w sieci samców alfa klawiatury piszących o łapaniu kobiet jak zwierzyny wszelkimi dostępnymi środkami. Na szczęście słowiańska prawdziwa gorąca krew oraz naturalne zdolności rozpoznania, że dana sytuacja odbiega od przyjętych społecznych norm, sprawiają, że takie egzemplarze są szybko temperowane:

Rozpoczynając tego bloga nie sądziłem, że podejmę taki temat, ale każdy z nas ma siostrę, bądź dziewczynę czy inne bliskie nam kobiety za które jesteśmy w pewien sposób odpowiedzialni. Wiem że to brzmi pompatycznie jak u rycerza na białym koniu, ale mam nadzieje, że przesłanie zostanie zrozumiane i nikt nie bałby się interweniować jak kolega na powyższym video.

Jedna myśl nt. „Plewy zagrażające kobietom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *